dpi
dot

dot
Hangi Lazer Yazıcı ?

lazer yazıcı

  Lazer Yazıcı Seçiminde nelere dikkat etmeli ?

Kendi kişisel kullanımınız için lazer yazıcı alırken bazı faktörleri göz önünde tutmanız gerekir.Bunlar renkli mi , siyah-beyaz mı ? , toner değişim maliyeti , baskı yapılabilen kağıt boyutu , çözünürlük , hız ve ağ kullanımına uygunluktur.Bütün bu kriterleri göz önünde tutarak size en uygun lazer yazıcıyı kolayca tespit edebilirsiniz.

Renkli lazer yazıcılar , siyah-beyaz olanlara göre daha pahalıdır , genelde siyah beyaz çıktı alıyorsanız renkli  lazer yazıcıyı listenizden çıkarabilirsiniz.Lazer yazıcı seçiminde dikkat edilecek bir diğer özellik ise toner fiyatıdır , yazıcı fiyatı içinde toner fiyatı önemli bir yekun tutmaktadır.Bu sebeple toner değişim maliyeti düşük bir yazıcı almanız uzun dönemde kullanım maliyetinizi düşürecektir.

Lazer yazıcı alırken bakılacak bir diğer faktör ise yazıcının toner ve drum ünitelerinin beraber olup olmadığıdır.Bazı yazıcılarda toner ve drum beraberdir bu toner maliyetini arttıracaktır.

Çözünürlük bir printerın DPI değeridir ve bir yazıcının inch başına basabileceği nokta adeti anlamına gelir.

Düşük çözünürlüklü sadece yazı baskısı yapılacak yazıcılar için 600*600 Dpi makul sonuç verecektir.Eğer genelde grafik  baskı yapıyorsanız daha üst çözünürlükleri düşünebilirsiniz.

Bu özellikleri göz önünde tutarak baskı ihtiyaçlarınız ve bütçeniz için en uygun lazer yazıcıyı kolayca seçebilirsiniz.

dot
dot dot dot dot
dot
HOBİ KAMERA GÜNCEL TEKNOLOJİ REHBERİ
Kts Laptop Yedek Parça