güvenli notebook
dot

dot

Notebook İle Seyahat ( Yolculuk ) Kuralları  İpuçları


notebook seyahat

Laptopunuzu güvenlik içinde taşımanız , Gümrük ve Güvenlik ile ilgili sorunlar yaşamamanız için temel ip uçları 

1-Dizüstü Bilgisayarınızı her zaman yanınızda taşıyın : Laptopunuzu bagaja teslim etmeyiniz çünkü bunları taşıyanlar bavullarda değerli elektronik aletler bulunmasını beklemezler bu durumda sizinde bagajınıza özen gösterilmesini beklememeniz gerekir.Bu sebeple en iyisi notebookunuzu yanınızda taşımanızdır.Hatta başınızın üzerinde ki raflara koymamanız en iyisi olacaktır. 

2-Son terör olaylarından sonra malumunuz havaalanlarında güvenlik önlemleri oldukça arttırıldı.Hatta bazen notebookunuzu çantasından çıkarıp çalışan bir bilgisayar olduğundan bile emin olmak isteyecek güvenlik görevlileri olabilir.Notebookunuzu uçağa binene kadar uyku modunda taşırsanız bu tip durumlarda gereksiz zaman kaybından kurtulmuş olursunuz. 

3- X-ray cihazı notebookunuza zarar vermez , oluşan manyetik alanda harddiskinize zarar verecek ve veri kaybına neden olacak kadar güçlü değildir. Ama metal dedektörleri konusunda dikkatli olmalısınız bu tip durumlarda görevliden metal dedektörü kullanmak yerine elle kontrol yapmasını isteyin. 

4- Havaalanlarında ve diğer seyahat mekanlarında laptopunuzu kullanmanız gerekirse hırsızların hedefi olmamak için dikkatli olunuz.Laptop çantanızı kilitli tutunuz ve en kötü ihtimal durumunda en azından bilgi güvenliğiniz için harddisk şifresi özelliğini kullanınız.dot
dot dot dot dot
dot
GÜVENLİK KAMERASI ve TEKNOLOJİ REHBERİ
Kts Laptop Servisi ve Laptop Klavye